Anasayfa
Anasayfa 

Takvim

Düzenleme Kurulu

Uygulama

Veri Kümesi

Bildiri

Değerlendirme

Başvuru

Çağrı Metni

           

ASYU 2019’da düzenlenecek olan yarışma kapsamında "Karaciğer Bölütleme Algoritmaları Yarışıyor" organizasyonu kapsamında kullanılan bilgisayarlı tomografi veri kümelerinde bölütlenmiş karaciğer görüntüleri içerisindeki hepatik ve portal toplar damarlarının otomatik veya yarı otomatik olarak çıkarımı hedeflenmektedir.

Yarışma aracılığı ile ülkemizde tıbbi görüntü işleme üzerine çalışan araştırmacıların kullandıkları yöntemleri damar bölütleme / sınıflama problemine uygulamaları ve çıkacak olan sonuçların ortak bir veri kümesi ile test edilmesi sağlanmış olacaktır. Bu sayede hem tekil yöntemlerin başarısı, hem de bu yöntemlerin birleşimi ile elde edilecek olan tümleşik yöntemin kapasitesi ölçülecektir.

Uluslararası kongrelerde “Grand Challenge” adıyla farklı tıbbi görüntü işleme uygulamaları için düzenlenmekte olan yarışmaların bir benzer uygulaması olan bu yarışma, karaciğer damar ağacının çıkarımı üzerine düzenlenen ilk organizasyon olma özelliğini taşımaktadır. 

Yarışma konusunun klinik değeri ve temel bazı yöntemlerin uygulanmasına ilişkin sonuçlara, web sitesindeki SİU 2019'da sunulan bildiri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.En son değiştirme: 4 September 2019, Wednesday, 15:34