Announcements

1. Sınıf Öğrencilerimize

Picture of Mehmet Kuntalp
1. Sınıf Öğrencilerimize
by Mehmet Kuntalp - Thursday, 9 September 2021, 6:45 PM

Çok sevgili 1. sınıf öğrencilerimiz

Öncelikle bölümümüze hoşgeldiniz der, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim dönemi dilerim. Sizlerden bana bugün gelen dilekçelerinizle ilgili bilgi vermek istiyorum. Öncelikle sizleri haklı bulduğumu belirtmek isterim.  Bununla birlikte neden sadece tek bir ders yüz yüze yapılacak olarak belirlenmiştir? Bildiğiniz gibi 1.dönemde sadece 3 tane bölüm dersimiz bulunmaktadır. Bunlardan 1 tanesi 1 saatlik seminer şeklinde bir ders olup uzaktan verilmesi daha uygun bir seçenek olarak belirlenmiştir. Bir diğer dersimiz ise çok sayıda öğrencinin aldığı ve hem sınıf hem de asistan bulmakta zorlandığımız bir derstir. Bu nedenle bu dersin de uzaktan yapılması bir yerde mecbur olduğumuz bir durumdur. Üçüncü bölüm dersimizi de zaten yüz yüze yapıyoruz. Fakat asıl problem bu dönem verilecek olan ortak zorunlu derslerin hepsinin uzaktan verilecek şeklinde belirlenmiş olmasıdır. Bu konudaki sakıncaları defalarca belirtmemize ve en azından laboratuvarlı ortak derslerin yüz yüze yapılması gerektiği şeklinde görüş belirtmemize karşın bu durum değişmemiştir. Bu ayın 13'ünde Rektörlüğümüz'de eğitimle ilgili bir toplantı yapılacağı bilgisini aldım. Bu toplantıda görüşülmek üzere sizlerin dilekçelerini de ekleyerek tekrar başvuruda bulunacağız. 

Umarım sonuç hepimizin istediği gibi olur.

Mehmet Kuntalp