Announcements

Tam Kapanma Sürecindeki stajlar

 
Picture of Ahmet Özkurt
Tam Kapanma Sürecindeki stajlar
by Ahmet Özkurt - Tuesday, 27 April 2021, 3:38 PM
 

Sayın Öğrenci arkadaslar, 

Dekanlığımızın yazısı ile tam kapanma döneminde  staj başvurusu olup, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde stajlarını yapamayacak olan öğrencilerimizin, staj komisyonu başkanlıklarına dilekçe ile başvurarak stajlarını iptal ettirmeleri gerektiği belirtilmiştir. Bu karar hakkında dekanlıkla yapılan görüşmede bize aktarılan bazı uygulama detayları aşağıda verilmektedir.

buna göre:

1. Staj yapılan firma tam kapanma sürecinde kapanmadan muaf olarak çalışmaya devam eden yüz yüze staj öğrencileri stajlarına devam edebilir. 

2. Staj yapılan firma tam kapanma sürecinde uzaktan çalışacak yüz yüze staj öğrencileri stajlarının kalanını uzaktan şekilde yapabilirler. Ancak bu durumu bir dilekçe ile tarih ve gün sayısı vererek bölüm staj komisyonuna bildirmek zorundadırlar. Bu durumdaki öğrencilerin uzaktan staj dönemindeki sgk ları iptal edilecektir.

3. Staj yapılan firma tam kapanma sürecinde çalışmayacak olan yüz yüze veya uzaktan staj öğrencileri bu durumu bir dilekçe ile tarih ve gün sayısı vererek bölüm staj komisyonuna bildirmek zorundadırlar.  bu öğrencilerin staj hakları tam kapanma süreci sonunda kaldığı yerden devam edecek şekilde dondurulacaktır. Yapılmayan staj günlerine ait yüzyüze staj sgk odemeleri iptal edilecek ancak daha sonra tekrar basvuruşarak bu gün sayısı kadar staj imkanı verilecektir.

4. isteyen öğrenciler stajlarını bir dilekçe ile tarih ve gün sayısı vererek bölüm staj komisyonuna bildirmek şartı ile tamamen de iptal edebilirler. 

5. Stajları henüz başlamamış olan öğrencilerimiz ilgili firmalar kapanma sürecinde çalışmayacaksa bu durumu bir dilekçe ile bölüm staj komisyonuna bildirerek stajlarını iptal ettirmek zorundadırlar. 

Bölüm Staj komisyonu