Announcements

British Council Araştırması

 
Picture of EEE DUYURU
British Council Araştırması
by EEE DUYURU - Tuesday, 16 February 2021, 9:14 PM
 

British Council Türkiye bünyesindeki “New Connections in EMI Turkey Research Partnership Fund 2020” kapsamında gerçekleştirilen ve Kocaeli Üniversitesi’nin yürütücü (Doç. Dr. Doğan Yüksel, Dr. Öğrt. Üyesi Mehmet Altay) ve İngiltere Bath Üniversitesi’nden Samantha Curle ve Oxford Üniversitesi’nden Ikuya Aizawa’nın araştırmacı olarak yer aldığı “A discipline-based investigation of English language proficiency, linguistic challenges, and academic success of students in Turkish EMI setting/ Türkiye'de İngilizcenin öğretim dili olarak kullanıldığı (EMI) ortamlarda İngilizce dil yeterliliği, dilsel zorluklar ve öğrencilerin akademik başarısının disiplin temelli bir araştırması” adlı proje kapsamında anket uygulamaları ve odak grubu çalışmalarının yapılması planlanmaktadır.

Çalışma için ülkemizi temsilen yedi bölgeden ilgili bölümlerde (Mühendislik Fakültesinden Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği ve Siyasal Bilgiler Fakültesinden Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) İngilizce eğitim imkânı sunan yedi üniversite seçilmiştir.

Çalışmada Mühendislik Fakültesinden Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümündeki lisans seviyesindeki öğrencilere ulaşılmaya çalışılmaktadır. 

Daha sonra yapılacak odak grubu (Zoom üzerinden 45-60 dakika arasında sürecek) çalışmasına katılan öğrencilere bir online kitap sitesi üzerinden 10 Poundluk (yaklaşık 100 TL) bir hediye çeki iletilecektir.

Çalışmaya katılmak için tıklayınız.