Announcements

JuliaCon2020

 
Picture of Zekeriya SARI
JuliaCon2020
by Zekeriya SARI - Wednesday, 29 July 2020, 9:36 AM
 

Julia programlama dili topluluğu tarafından NumFOCUS ile birlikte her yıl düzenlenen JuliaCon, sayısal hesaplama ile ilgilenen geliştiricileri ve bilim insanlarını bir araya getiriyor. Bu yıl 24-31 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek konferansa katılım ücretsizdir. Tüm konferans YouTube üzerinden yayınlanacaktır ancak katılımcıların konuşmacılarla etkileşim kurabilmesi için kayıt olmaları gerekmektedir.  Konferansa buradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

29-31 Temmuz arasında düzenlenecek ana konferansın öncesinde 24-28 Temmuz arasında çeşitli çalıştaylara yer verilecektir. Çalıştaylar Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir ve katılımcıların konuşmacılarla etkileşim kurabilmesi mümkün olacaktır. Tüm toplantıların şifresi "JuliaCon" olarak belirlenmiştir.  Çalıştay programını ve ilgili bağlantıları ekte bulabilirsiniz. 

Konferans kapsamında 29 Temmuz'da 16:00 - 16:30 aralığında Zekeriya Sarı tarafından hazırlanan "Jusdl.jl - Julia Based System Description Language" başlıklı  bir konuşma yer alacaktır. Konuşmada, çevrimiçi ve çevrimdışı veri analizi ile birlikte etkili sistem simülasyonlarına odaklanan Julia tabanlı bir sistem tanımlama dili ve simülasyon aracı olan Jusdl tanıtılacaktır. Jusdl, kullanıcılara farklı türdeki denklemlerle temsil edilen bileşenlerden oluşan sistemleri simüle etme ve kullanıcı tanımlı eklentilerle analiz yeteneklerini zenginleştirme esnekliği sağlayabilmektedir. Mevcut sürümünde geliştirme aşamasında olan Jusdl her türlü görüş, öneri ve desteğe açıktır. Konuşmaya katılımınızı ve görüş, destek ve önerilerinizi bekliyoruz.