Announcements

2019-2020 Bahar Dönemi Sınav Programı

Picture of Yeşim Zoral
2019-2020 Bahar Dönemi Sınav Programı
by Yeşim Zoral - Sunday, 5 April 2020, 4:49 PM

Değerli Öğrencilerimiz,

Dokuz Eylül Üniversitesi Senatosunun 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Takvimine ilişkin 01.04.2020 tarihli Kararları aşağıdaki şekilde ilan edilmiştir (https://www.deu.edu.tr/duyurular/2019-2020-egitim-ogretim-donemi-bahar-yariyili-akademik-takvimi/):

• Uzaktan öğretim yolu ile yürütülen tüm derslerin yıl içi başarısının değerlendirilmesinde öncelikli olarak ödev vb. değerlendirme yöntemi uygulanacaktır
  • Uzaktan öğretim yolu ile yürütülen ancak ödev vb. yöntemler ile değerlendirilemeyen derslerin ara sınavları 01-12 Haziran 2020 tarihleri arasında yüz yüze yapılacaktır.
  • Uzaktan öğretim yolu ile yürütülemeyen dersler (eksik yapılan dersler dahil) ve bu derslerin ara sınavları (ödev vb. dahil) 15 Haziran-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında yoğunlaştırılarak yapılacaktır.
  • Tüm yılsonu ve bütünleme sınavları 04-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bu kararlar doğrultusunda uzaktan eğitim yoluyla derslerini yürüten hocalarımızdan plan ve görüşlerini almaktayız. Bazı dersleri için yıl içi değerlendirmesi ödev yoluyla, bazıları için ise sınav  yoluyla yapılacaktır. Ayrıca öncelikle laboratuvarı olan temel dersler için ek ders sunumları yapılacaktır. Sizlere yakın bir gelecekte hangi derslerin nasıl değerlendirileceği, hangi dersler için 15 Haziran-24 Temmuz arasında ek ders konulacağı konusunda geri dönüş yapacağım (10 Nisan 2020, Cuma gününe dek hazırlık yapıp size dönmeyi planlıyoruz.) Lütfen şu aşamada bana tek tek bu konuya ilişkin e posta atmayınız. Kesin olan tüm derslerden senato kararınca belirtilen tarihler (04-21 Ağustos 2020) arasında final ve bütünleme sınavları yapılacağıdır.  Sınav tarihlerine ilişkin duyuruları Mayıs ayında yapacağız. (Bütün bu planlar pandeminin Haziran ayına dek bitmesi düşünülerek yapılıyor. Durum farklı gelişirse ona göre üniversite yeni kararlar alabilir.)

Sevgili Gençler, 15 Haziran-24 Temmuz tarihleri arasında büyük olasılıkla uygulama ağırlıklı dersler için ek sunum konacaktır. Tüm dersler için bu tarihler arasına ek sunum koymanın olası olmadığını anlayacağınızı umuyorum. Bu nedenle uzaktan eğitimle aldığınız tüm derslere gereken ciddiyeti vermeniz çok önem arz etmektedir. 

Final ve araştırma projelerinizi de elinizden geldiğince en azından teorik düzeyde hocalarınızla yürütmelisiniz.  Final süresince proje sunumları da yapılacaktır. Detaylı bilgileri durum netleşince Olcay Hoca sizlerle paylaşacaktır.

Bugün haberdar olduğum diğer bir konuda uzaktan eğitim için üniversitenin aldığı karar gereği 7 Nisan Salı gününden itibaren Mühendislik Fakültesinin SAKAI platformuna geçeceği. 

Bunun şu an için zorunlu olduğu belirtildi. Bu durumda tüm ders materyalleri bu platforma taşınarak, sizlere bilgilendirme e postası atılacaktır.

Hepinize kolaylıklar diliyor, sağlıcakla kalmanızı temenni ediyorum.