Duyurular

Ders Kontenjanları hakkında

 
Assist.Prof.Dr.Serkan Günel
Ders Kontenjanları hakkında
yazan Serkan Günel - 3 February 2020, Monday, 12:07
 

Değerli öğrenciler

2019-2020 Bahar dönemi kayıtlarında ders kontenjanları, sınıf kapasitelerine ve laboratuvar imkanlarına göre belirlenmektedir. Şubelerin dengeli öğrenci sayısında olması özellikle laboratuvar faaliyetlerinin planlanması açısından önemlidir. Zaman zaman kontenjanların dolması olasıdır. Durum incelenerek kayıt haftası boyunca gerekli görülürse kontenjan arttırımları yapılacaktır. Bu nedenle Mühendislik Fakültesi Duyuru sayfasını takip etmeniz gereklidir.

  • Kontenjanı dolmuş durumdaki dersler için yeni kontenjan taleplerinizi (şüphesiz üniversite eğitimi görmüş/görmekte olan kişilerin yazacağı biçimde ... lütfen yıllardır süren eğitiminiz yazışma tarzınıza yansısın!), öğrenci işlerine iletiniz. Bu iletiler toplu halde bölüm yönetimine ulaştırılmaktadır.
  • Yönetmelik gereği öncelikli olarak alttan alınan dersin alınması gerekir. Bunun için öğrenci işlerinden üstteki dersi bırakmak için kilidin kaldırılmasının öğrenci tarafından talebi gerekmektedir.
  • Sosyal/Teknik seçmeli derslerin kodlu derslerin kontenjanlarının arttırılması veya arttırılmaması kararları Fakülte tarafından alınmaktadır, bu kararların doğrudan bölümce alınmadığını da hatırlatmak isterim.