Announcements

ARÇELİK Sen Mühendissin Bizimlesin Projesi

 
Picture of Yeşim Zoral
ARÇELİK Sen Mühendissin Bizimlesin Projesi
by Yeşim Zoral - Thursday, 7 November 2019, 7:56 PM
 

Arçelik, ülkemizde genç nesillerin, özellikle de kadınların, mühendislik ve yeni nesil Ar-Ge alanlarında çalışmasını teşvik eden, Ar-Ge’nin ve inovasyonun ülkemiz için önemini vurgulayan ve farkındalık yaratan sürdürülebilir bir programı hayata geçiriyor.
Bu sene başlayacak olan “Sen Mühendissin, Bizimlesin” projesiyle, Ar-Ge’de öncü üniversitelerde, mühendislik, teknoloji ve temel bilimler alanlarında okuyan 3 ve 4. sınıf kız öğrencilerin, düzenlenecek workshop’lara katılarak yeni nesil Ar-Ge ile tanışmaları, Arçelik araştırmacıları tarafından verilecek mentörlük desteğiyle gelişimlerine katkı sağlaması amaçlanmaktadır. Programın sonunda ise öğrencilere Arçelik bünyesinde staj ve iş olanaklarının sunulması planlanmaktadır.
www.muhendissin.com adresi üzerinden 17 Ekim-10 Kasım 2019 tarihleri arasında başvurular alınacak olup proje kapsamında 2019 yılında 2 workshop düzenlenecektir. 29-30 Kasım, 01 Aralık tarihlerinde İstanbul’da ve 6-7-8 Aralık tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek workshop’lara toplam 60 öğrenci davet edilecektir. 3 gün devam edecek workshoplarda Arçelik araştırmacıları ile bir araya gelecek olan kız öğrenciler, Arçelik'in yeni nesil Ar-Ge merkezi Garage ve diğer Ar-Ge merkezlerinde, yenilikçi fikirleri inovatif çözümlere dönüştürmenin yanı sıra farklı aktivitelerle de tasarım odaklı düşünce ile topluma değer katacak ürün ve iş modelleri geliştirme konusunda bilgi sahibi olacaklar.


(Edited by DEUEEE Moodle System - original submission Thursday, 7 November 2019, 10:56 AM)

(Edited by DEUEEE Moodle System - original submission Thursday, 7 November 2019, 7:52 PM)