Announcements

Moodle Yeni Kullanıcı Hesapları

 
Picture of Zekeriya SARI
Moodle Yeni Kullanıcı Hesapları
by Zekeriya SARI - Tuesday, 25 September 2018, 11:15 PM
 

Bölümümüzde ders dökümanlarının paylaşımı, duyuruların yapılması, ödev, proje, rapor teslimi v.b. amaçlar için Moodle platformu kullanılmaktadır. Bu platformun kullanılması için kullanıcı hesabının alınması gereklidir.

2017-2018 akademik yılında bölümümüze kayıt yaptırıp geçen sene hazırlık öğrenimini tamamlayıp bu sene birinci sınıf olan ve 2018-2019 akademik yılında bölümümüze yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizin Moodle hesapları açılmıştır. Moodle hesapları açılırken öğrencilerin isim, soyisim, öğrenci numaraları ve bölümümüze kayıt sırasında belirttikleri e-posta adresleri kullanılmıştır. Moodle, kullanıcılar ile iletişiminde e-posta adreslerini kullandığından, kullanıcıların kayıt sırasında belirttikleri e-posta adreslerini aktif olarak kullandıklarından emin olmaları önemlidir.

Yeni kullanıcılar, Moodle kullanıcı ismini ve geçici kullanıcı şifresini e-posta adreslerine gönderilen bir e-posta ile öğrenebilir. Bu e-postada belirtilen şifre geçicidir ve kullanıcıların kendilerine e-postada iletilen kullanıcı ismi ve geçici kullanıcı şifresi ile Moodle üzerinde açtıkları ilk oturum sırasında şifrelerini kendilerinin belirlenmesi istenmektedir.

Bunun dışında, bölümümüze yatay geçiş, yandal, çift anadal programı ile gelen veya diğer bölümlerde kayıtlı olup Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden ders alan öğrencilerin bilgileri mevcut değildir. Bu öğrenciler, Moodle hesaplarının açılması için zekeriya.sari@deu.edu.tr adresine, isim, soyisim, öğrenci numarası, e-posta adresi ile birlikte özel durumlarını(yandal, çift anadal, diğer bölümlerde kayıtlı olup Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden ders alma v.b.) belirten bir e-posta göndermeleri gerekmektedir.

Moodle kullanımı ile ilgili sorunlarınız için zekeriya.sari@deu.edu.tr adresine e-posta gönderebilir ya da cuma günleri  13:00-14:30 saatleri arasında Araş. Gör. Zekeriya Sarı ile görüşebilirsiniz.