Seminars

Seminer - İBG İzmir DEU EEE'de

 
Picture of Zekeriya SARI
Seminer - İBG İzmir DEU EEE'de
by Zekeriya SARI - Friday, 23 February 2018, 6:47 PM
 

Dr. Serhat Tozburun çalışma konularını ve destekli projelerini bölümümüzde ilgi duyabilecek öğretim üyelerimize ve kendisiyle arastirma çalismalarina katilacak öğrencilerimize anlatabilmek icin 2 Mart 2018 cuma günü saat 10:20'de B024 dersliğinde (Tekstil Mühendisliği Bölümü, Zemin Kat Ortak Desrslik) bir seminer verecektir. Seminere tüm öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz davetlidir.

Konuşmacı: Dr. Serhat Tozburun
Tarih: 02 Mart 2018, Cuma
Yer: Derslik B024 (Tekstil Mühendisliği Bölümü, Zemin Kat Ortak Desrslik)
Saat: 10:20

Dr. Serhat Tozburun ile ilgili kısa bilgi:

Dr. Serhat Tozburun, Ankara'da dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nden 2005 yılında Şeref Öğrencisi olarak lisans eğitimini tamamladı. 2005 yılında Koç Üniversitesi Fizik Bölümü Yüksek Lisans programına tam burslu olarak kabul edildi, ve aynı bölümde 2007 yılına kadar araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Araştırma alanlarını yakın kızılötesi, darbeli katı-hal lazerler ve pasif Q-anahtarlama konuları içerdi. Doktora programını North Carolina Üniversitesi Fizik ve Optik Bilimler Bölümü'nde Optik Bilim ve Mühendislik programında tamamladı. Doktora çalışmalarında, geleneksel elektrik sinir stimülasyonuna potansiyel bir alternatif olarak kızılötesi lazer ışınımı kullanarak, prostat sinirlerinin optik uyarımı üzerinde çalıştı. Wellman Fototerapi Merkezi'nde, optik olarak alt-örneklemeli optik koherens tomografi ve hızlı, aşamalı stabil optik koherens tomografi sisteminin geliştirilmesine yönelik yenilikçi araştırma çalışmalarına katıldı. Ayrıca, özofagusun kanser öncesi bir durumu olan ve özofagus kanseri (özofagus adenokarsinomu) ile ilişkili olarak Barrett özofagusunun tedavisi için yeni cihazlar kullanarak bir yöntem geliştirmeye odaklandı.

Dr. Tozburun, şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi IBG-İzmir'de öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. IBG-İzmir'de, Translational Biophotonics ve Optical Imaging Laboratuarı adlı kendi araştırma laboratuvarını kurdu. Araştırma laboratuvarının amacı, biyomedikal zorlukları çözmek için optik teknikler ve non-invaziv optik koherens görüntüleme yöntemleri geliştirmek ve uygulamaktır.

Dr. Tozburun, iki ABD patentine sahiptir. Hakemli bilimsel dergilerde ve konferans oturumlarında yayınlanan 20'den fazla bildirinin ilk yazarıdır ve 10'dan fazla özet ve konferans sunumu sunmuştur.

Bağlantılar: Google ScholarLinkedIn