Announcements

Moodle Duyurularının Mail Olarak Alınamaması

 
Picture of Zekeriya SARI
Moodle Duyurularının Mail Olarak Alınamaması
by Zekeriya SARI - Monday, 19 February 2018, 3:02 PM
 

Bir süredir Moodle üzerinden ilan edilen duyuruların kendilerine mail olarak gelmediğine dair şikayetler gelmektedir. Bu soruna birkaç durum sebep olabilmektedir.

  • İleti tercihlerinde `Tanımadığım kullanıcıları engelle` seçeneğinin seçilmesi. Bu seçeneğin aktif edilmesi durumunda, daha önce Moodle üzerinden sizden mesaj alan ya da sizin mesaj aldığınız kullanıcılar dışında hiçbir Moodle kullanıcısının Moodle üzerinden yaptığı duyurular(bölüm ile ilgili yapılan anasayfa duyuruları, staj, burs, iş ilanı duyuruları v.b.) ya da size göndermek istediği mesajlar size gönderilemez. İleti tercihlerinizi, Moodle'a giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kontrol edebilirsiniz.

  1. Yukarıda gösterilen dişli işaretine tıklayarak ileti tercihleri sayfasına gidiniz.

  2. Bölümde yapılan duyuruların size iletilmesi, mail yolu ile bildirilmesi için lütfen yukarıda gösterilen `Tanımadığım kullanıcıları engelle` kutucuğunu işaretlemeyiniz.
  • Moodle üzerinde kayıtlı olduğunuz mail hesabınızın aktif olarak kullanıldığınız mail hesabınız olduğundan emin olunuz. Eğer Moodle'a kayıtlı olduğunuz mail hesabınız ile ilgilli bir değişiklik yapmak isterseniz, lütfen Moodle kullanıcı isminiz ile birlikte güncellemek istedğiniz yeni mail adresininizi  zekeriya.sari@deu.edu.tr adresine mail atarak bildiriniz.
  • Bölüm ile ilgilli duyurular(anasayfa duyuruları, burs/staj duyurular, iş ilanı duyuruları, seminer duyurları ya da kayıtlı olduğunuz ders duyuruları gibi) Moodle üzerinde açılan forumlar üzerinden duyurulmaktadır. Kullanıcılar isterlerse bu forumlardaki üyelikleriniz iptal edebilirleri, ancak bu kesinlikle önerilmez. Forumdaki üyeliğin iptal edilmesi durumunda, ilgili forumda ilan edilen duyurular kendilerine iletilmez. Kendisine duyuruların mail olarak gelmediğini düşünen kullacılarımızın bu forumlardaki üyeliklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bunun için ilgili forum sayfasına girdikten sonra, sayfanın sağında  bulunan `Forum yönetimi` kısmından forum üyeliklerini kontrol edebilirler.  Aşağıda gösterildiği gibi, eğer `Bu foruma üye ol` seçeneğini görmeniz ve bu foruma üye olup forumdaki duyurları mail olarak almak istemeniz durumunda, lütfen foruma üye olunuz.

Bu adımları takip etmeniz ve hala duyuruların size mail olarak iletilmemesi durumunda,  lütfen zekeriya.sari@deu.edu.tr adresine mail atarak sorunu bildiriniz.