Announcements

YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE!

Picture of Uğur Çam
by Uğur Çam - Wednesday, 1 June 2016, 2:27 PM

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Dokuz Eylül Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği gereği 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Enstitümüz Yüksek lisans Programlarına başvuracak Adayların ÖSYM tarafından yapılan merkezi yabancı dil sınavından (İngilizce) en az 50 puan veya ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavların herhangi birinden bu puan muadili bir puanı son üç yıl içinde aldığını belgelendirmesi, belgelendiremeyenlerin  Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’nde 20.06.2016 tarihinde, saat 13.30’da yapılacak olan Yabancı Dil Yeterlik Sınavına girmeleri gerekmektedir.

Geçerli Yabancı Dil Yeterlik Belgesi olmayan adayların yüksek lisans başvurusu alınamayacaktır.

Başvuru için gerekli Yabancı Dil Yeterlik Belgesini sağlayarak %30 İngilizce destekli veya %100 İngilizce eğitim veren yüksek lisans programlarımıza başvurup yüksek lisans giriş sınavlarında başarılı olan adaylardan İngilizce Yeterlik Sınavından Yabancı Diller Yüksekokulu Uygulama Esasları ile yabancı dille eğitim yapılan programlar için belirlenen asgari yeterlik puanını (65) veya ÖSYM tarafından yapılan merkezi yabancı dil sınavından (İngilizce) ya da ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavların herhangi birinden bu puan muadili bir puanı alanlar kayıt yaptırarak yüksek lisans öğrenimlerine başlayabilecekler, söz konusu puanları sağlayamayanlar ise zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfına alınacaklardır.

Yabancı Dil Yeterlik Sınavı başvuru tarihi ve Kayıt yeri:

Sınav Başvuru Tarihi:             06-10 Haziran 2016

Sınav Başvuru Yeri:                Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Yerleşkesi

Yabancı Diller Yüksekokulu Binası

Öğrenci İşleri Birimi:              301 08 31 – 301 08 32 – 301 08 33

Sınav başvurusuna ilişkin ayrıntılı bilgi için Yabancı Diller Yüksekokulu'nun web sayfasını (http://www.ydy.deu.edu.tr) ziyaret ediniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tınaztepe Yerleşkesi 35390 Buca-İZMİR/TURKİYE

Tel: +90 (232) 4531717 Fax: +90 (232) 4538787 e-mail: <span style="text-decoration:none;">fbe@deu.edu.tr</span> URL: www.fbe.deu.edu.tr